قوانین و مقررات گرافیکو

ورود کاربران به وب‏‌سایت گرافیکو و ثبت سفارش هریک از خدمات این وب سایت و تایید قوانین و مقررات این مجموعه به منزله تایید تمامی بند بند قوانین درج شده در سایت گرافیکو می باشد. لذا از همه کاربران و مراجعین محترم تقاضا داریم با نهایت دقت این قوانین را مطالعه بفرمایند و سپس سفارش خود را به ثبت برسانند.

قانون های عمومی گرافیکو

گرافیکو خودش را متعهد به قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران ، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از مصرف کننده می داند. و براین اساس ما از کاربران انتظار داریم متعهد به قوانین مرتبط با کاربر باشند.

منظور از کاربر یا مشتری

کاربر و یا مشتری به شخصی گفته می شود که وارد سایت گرافیکو بشود و یکی یا چندی از خدمات و محصول سایت گرافیکو را انتخاب و سفارش بدهد.

تعریف انواع چاپ
چاپ دیجیتال :( شامل: کارت ویزیت | تراکت | سربرگ | بروشور | پاکت | لیبل | پوستر | لیوان کاغذی | ست اداری )

چاپ افست: ( شامل: کارت ویزیت | تراکت | سربرگ | بروشور | پاکت | لیبل | پوستر | لیوان کاغذی | ست اداری )

چاپ سابلیمیشن: (شامل: تیشرت | لیوان | پرچم | پدموس | سویشرت | شال )

چاپ دیجیتال: (شامل: چاپ بادکنک | چاپ کاغذ دیواری | چاپ سررسید )

طلاکوب و داغی: (شامل: طلاکوب و داغی انواع تقویم و سالنامه و دفتر | طلاکوب و داغی کیف و ست تبلیغاتی | طلاکوب پوشه های آموزشی )

قوانین و مقررات چاپ دیجیتال

قوانین و مقررات چاپ افست

 1. از آنجایی که سفارشات چاپ افست همکاران مجموعه گرافیکو در شیت های چاپ می شوند، و هر محصول دارای میانگین رنگی خاص می باشد، به همین جهت رنگ ها بر اساس رنگ فرم چاپی تنظیم می شود، از این رو کارهایی که در شیت های عمومی چاپ می شوند تا ۱۵% نسبت به مانیتور استاندارد ممکن است با تغییر رنگ مواجه شود.
 2. به علت تغییر مواد اولیه ( کاغذ، مرکب، روکش ها ،و… ) و همچنین تفاوت میانگین رنگی درمحصولات در شیت های عمومی که حتی با اختلاف یک فرم و در یک روز چاپ می شوند ، ممکن است اختلاف رنگ چاپ جدید شما با چاپ قبلی ۳۰% باشد.
 3. سفارشات ارسالی و چاپی ( به صورت حضوری و یا اینترنتی ) می بایست طبق قوانین وزارت ارشاد اسلامی باشد و رعایت این امر الزامیست.
 4. اگر سفارشی که ممنوعیت چاپی دارد مانند ( تصویر پول، انواع فال و تاتو، تصاویر بانوان ( چهره یا اندام )، آموزش رقص ، تصاویر بدنسازی ، طرح های ورق های بازی یا مشابه آن، نصب آنتن ماهواره ای ، شرکت های هرمی، عکس چهره ائمه اطهار و … توسط شما ثبت شود و درصورتی که از چشم متصدی کنترل مجموعه دور بماند و وارد فرآیند چاپی شود این سفارش توسط مجموعه امحاء خواهد شد و غیر از هزینه سفارش ، کلیه مسئولیت این امر، اعم از جریمه های نقدی و کیفری به عهده سفارش دهنده می باشد، لذا در هنگام ثبت سفارش خود، این امر را در نظر بگیرید .
 5. هنگام ثبت سفارش به نوع کتابی یا سکه بودن سفارش خود دقت کنید. ما در مجموعه فایل های سکه ای و یا چیدمان خاص نداریم .در نظر داشته باشید کلیه فایل های شما هنگام فرم بندی، به صورت اتوماتیک کتابی خواهند شد. اگر سفارشی دارید که می بایست سکه ای چاپ شود حتما اطلاع دهید.
 6. در تمامی کارهای چاپی خطای برش امری اجتناب ناپذیر است به همین دلیل تلاش نمایید که از طرح های قرینه استفاده نفرمایید.( قرینه بودن کار شامل گارانتی نمی شود)
 7. سفارشاتی که جهت ثبت آنها نیاز به ارائه مجوز دارد لطفا در هنگام ثبت سفارش مجوز چاپ مربوطه ارائه گردد. تعدادی از آنها عبارت اند از : آرم شرکت های دولتی – انواع برچسب های تمام لاتین – مواد دارویی – مواد شیمیایی – انواع کارت ضمانت – برچسب های راهنمایی و رانندگی – برچسب مواد غذایی – تجهیزات پزشکی – مواد آرایشی و بهداشتی و …
 8. در سفارشات بروشور به دلیل سرعت خط تا در سفارش احتمال ۰ تا ۵ میل جابجایی در خط تا وجود دارد، به همین دلیل از استفاده از تغییر رنگ های ناگهانی روی طرح ها بروشور و در محل های تا خودداری نمایید و در صورتی که جابه جایی لت ها زیر ۵ میل باشد شامل گارانتی نمی گردد.
 9. هر نوع تغییر در سفارش شما ، باید بصورت توضیحاتی در ایمیل و یا تلگرام باشد و بصورت تلفنی و یا شفاهی به هیچ وجه قابل پیگیری و انجام نمی باشد
 10. فایل های ارسالی شما بدون هیچ گونه تغییر و ویرایشی چاپ می شود. در صورتیکه عکس های ارسالی شما از کیفیت و وضوح خوبی برخوردار نباشد مجموعه هیچ گونه مسئولیتی در خصوص عدم کیفیت محصولات چاپ شده نخواهد داشت. توصیه ما این است که عکس ها با کیفیت و مطابق با قوانین فایل های ارسالی در گرافیکو فرستاده شود.
 11. سفارش های A5 و بزرگتر از آن در فرم های ویزیت ساده ( سلفون های مات یا براق، لیبل ها و کتان ها) شامل گارانتی نخواهند بود
 12. تصاویر ارسالی خود را مطابق سایز و الگو های موجود در سایت ارسال بفرمایید؛ در غیر این صورت در صورتی که از سایز فایلهای خود اطمینان ندارد گزینه “چک کردن فایل ها را از لحاظ سایز و اندازه” را فعال نمایید.
 13. لطفا فایل ها وتصاویر خود را در فرمت JPG و یا PDF ارسال بفرمایید(به اصطلاح بصورت فایل نمایش). چنانچه فایل ارسالی شما بصورت لایه باز باشد یا به اصطلاح قابل تغییر باشد و یا با فرمت های تخصصی نرم افزارهایی گرافیکی همچون illustrator ، corel و یا فتوشاپ ارسال شود امکان جابجایی لایه ها و یا تغییر رنگ و یا هرمشکلی وجود دارد که عواقب این کار به عهده سفارش دهنده می باشد.
 14. در خصوص هر محصول توضیحات کامل و کافی داده شده است و پس از سفارش مشتری نمی تواند ادعای بی اطلاعی از میزان آگاهی بدهد. لذا توصیه ما به شما کاربران عزیز این است که با نهایت دقت متن های مندرج در گرافیکو را مطالعه کنید.

قوانین و مقررات چاپ سابلیمیشن

 1. در زمان چاپ سفارش تیراژ بالا اگر نسبت به کیفیت سفارش خود و یا میزان تلورانس رنگی عکس خود بسیار حساس می باشد، قبل از چاپ نهایی تیراژ بالا ابتدا یک نسخه آزمایشی سفارش دهید و در صورت تایید میزان کیفیت و تلورانس رنگی آنگاه اقدام به سفارش در تیراژ بالا کنید. در غیر اینصورت چاپ متین هیچ گونه مسئولیتی در قبال حجم بالای تیراژ نخواهد داشت.
 2. عکس محصولاتی که در سایت وجود دارد ممکن است با سفارشی که دریافت می نمائید از نظر رنگ و یا جزئیات دیگر جزیی متفاوت باشد و دقیقا آن رنگی که می بینید نباشد.
 3. سفارش های آنلاین بر روی سایت با مشخصاتی که در سایت بیان شده است برای سفارش دهنده چاپ می شود نه با آن ویژه گی هایی که سفارش دهنده آن را بیان و مشخص می کند.
 4. در بعضی از موارد و محصولات درجه کیفی A+ و A بیان شده است و دقت کنید کدام درجه کیفی را انتخاب می کنید. درجه کیفی A+ بالاترین کیفیت برخوردار است و درجه کیفیت A به نسبت از کیفیت پایین تری برخوردار است.
 5. در هنگام ثبت سفارش ها بخصوص تیشرت ها و سویشرت ها به دقت به سایز ها و اندازه ها دقت نمایید. عواقب بی توجهی به سایز ها بر عهده سفارش دهنده می باشد.
 6. در چاپ های سابلیمیشن عکس مورد نظر شما بصورت عرفی به چاپ می رسد و در صورت تمایل در محدوده خاصی حتما باید آن محدوده را مشخص کنید.
 7. فایل های ارسالی شما بدون هیچ گونه تغییر و ویرایشی چاپ می شود. در صورتیکه عکس های ارسالی شما از کیفیت و وضوح خوبی برخوردار نباشد مجموعه هیچ گونه مسئولیتی در خصوص عدم کیفیت محصولات چاپ شده نخواهد داشت. توصیه ما این است که عکس ها با کیفیت و مطابق با قوانین فایل های ارسالی در چاپ متین فرستاده شود.
 8. لطفا فایل ها وتصاویر خود را در فرمت JPG و یا PDF ارسال بفرمایید(به اصطلاح بصورت فایل نمایش). چنانچه فایل ارسالی شما بصورت لایه باز باشد یا به اصطلاح قابل تغییر باشد و یا با فرمت های تخصصی نرم افزارهایی گرافیکی همچون illustrator ، corel و یا فتوشاپ ارسال شود امکان جابجایی لایه ها و یا تغییر رنگ و یا هرمشکلی وجود دارد که عواقب این کار به عهده سفارش دهنده می باشد.
 9. در خصوص هر محصول توضیحات کامل و کافی داده شده است و پس از سفارش مشتری نمی تواند ادعای بی اطلاعی از میزان آگاهی بدهد. لذا توصیه ما به شما کاربران عزیز این است که با نهایت دقت متن های مندرج در گرافیکو را مطالعه کنید.
 10. برای شستشوی تیشرت هایی که به روش لیبلی چاپ می شوند دقت شود که تا ۲ هفته پس از چاپ تیشرت را نشورید و پس از گذشت این زمان در صورت تمایل به شستن ، تیشرت را برعکس کنید و سپس با دست و آب سرد نسبت به شستن تیشرت ها اقدام نمایید.
 11. برای سایر روش های چاپ روی تیشرت ها توصیه می شود که از ماشین استفاده نفرمایید و با آب سرد و دست نسبت به شستن اقدام کنید.

گارانتی و شرایط گارانتی مجموعه

 • حتما و با دقت شرایط گارانتی مجموعه را مطالعه یفرمایید. ( شرط لازم برای محصول معیوب و شرایط سفارش بطور کامل توضیح داده شده است)
 • ما همواره در مجموعه گرافیکو خود را متعهد و ملزم به جبران خسارتی که از ناحیه ما صورت گرفته باشد می دانیم و به همین دلیل برای جبران خسارت شما از شما مشتری گرامی تقاضا داریم که مقاله شرایط گارانتی را به مطالعه بفرمایید، به دلیل اینکه پاسخگویی مجموعه نسبت به گارانتی محصول مطابق با شرایط گارنتی ذکر شده می باشد
 • برای اعمال گارانتی محصولات حتما باید شما مشتری گرامی مطابق ضوابط ذکر شده محصول معیوب را ظرف مدت ۲ روز پس از تحویل برای شرکت ارسال نمایید.
 • قبل از انجام طراحی حتما راهنمای طراحی عمومی چاپ افست را مطالعه نمایید. که در سایز بندی ها و برش ها فایل شما دچار مشکل نگردد.
 • کارشناسان و متخصصین ما در گرافیکو ایرادات مطرح شده را بررسی و در صورت تایید ، سفارش شما مشمول گارانتی شده و مجددا چاپ و برای شما ارسال می گردد.

زمان تحویل سفارشات

 • زمان های تحویل چاپ افست

سفارش افست مطابق مطلب “محاسبه زمان تحویل افست” ثبت و پیگیری می شود.

در چاپ های افست براساس روزهای اعلام شده در وب سایت مجموعه چاپ متین هر زمان که شما ثبت سفارش بفرمایید و هزینه سفارش را تسویه کنید ؛ برای سفارشات فوری یکروزه اگر بعد از ساعت ۱۱ صبح باشد سفارشات روی فرم فردای آن روز قرار داده و تحویل داده خواهد شد ( پنجشنبه ها فرم فوری یکروزه وجود ندارد) ، و برای سفارشات ۳ و ۸ روز کاری اگر زمان ثبت سفارش و تسویه مالی بعد از ساعت ۱۴ باشد پس فردای آن روز اول کاری محاسبه میشود. ( بدیهی است اگر زمان ثبت سفارش قبل از ساعت ۱۴ باشد فردای آن روز به عنوان روز اول محاسبه می شود.). زمان تحویل کلیه سفارشات ساعت ۱۹ روز تحویل و یا فردا آن روز اول وقت می باشد.

در ۴ ماه انتهای به سال به دلیل حجم بالای سفارشات تا چند روز تاخیر در زمان تحویل امری انکار ناپذیر می باشد.

 • زمان های تحویل چاپ سابلیمیشن

به طور عمده سفارشات چاپی سابلیمیشن بین ۱ الی ۳ روزکاری چاپ و آماده تحویل میباشد. در سایت امکان ثبت سفارش به دو صورت سرعت چاپ عادی و فوری میسر میباشد. سفارشات فوری مجموعه نهایتا تا یک روزکاری آماده میشوند و سفارشات عادی نهایتا تا روز سوم کاری آماده تحویل میباشند. کیفیت چاپ فوری و عادی هیچ گونه تفاوتی با یکدیگر ندارند و داشتن تفاوت قیمت در دو سرعت چاپ به دلیل اولویت بخشیدن سفارش شما بر سفارشات عادی میباشد.

و از عوامل دیگری که در زمان تحویل سفارش تاثیر گذار است تیراژ سفارش است. مجموعه گرافیکو غالبا تلاش خود را بر این دارد که سفارشات خود را طبق زمان مقرر ۱ الی ۳ روزکاری چاپ و تحویل نماید ولی در صورتی که سفارش سابلیمیشن شما بالای ۱۰۰ عدد باشد ممکن زمان تحویل با قدری تاخیر مواجه شود که حتما با مشتری زمان تحویل هماهنگ خواهد گردید ولی برای سفارشات زیر ۱۰۰ عدد هیچ گونه محدودیتی برای تحویل وجود ندارد.

تذکر : زمان تحویل های قید شده روی وب سایت ، زمان آماده شدن سفارشات در دفتر تهران می باشد. بدیهی است در صورت درخواست ارسال سفارش توسط مشتری ، زمان ارسال بار متناسب با شیوه انتخابی به زمان تحویل مرسوله اضافه می گردد.

قوانین و شرایط تصویر برداری

قوانین و شرایط طراحی و تدوین رسانه

 • شروع روند طراحی و ارجاع کار برای واحد مربوطه مستلزم واریز هزینه طراحی و تایید حسابداری می باشد.
 • روند پروسه طراحی معمولا بین ۱ الی ۳ روزکاری زمان بردار است.(و طبیعتا با توجه به اینکه طراحی یک امر سلیقه ایست این پروسه ممکن است تا یک هفته هم به طول بیانجامد)
 • مالکیت حقیقی و حقوقی طراحی انجام شده متعلق به مجموعه چاپ گرافیکو می باشد ولی طبیعتا مجموعه خود را در نوبت های بعدی موظف به چاپ، بدون دریافت هزینه اضافه تر (طراحی) می داند. (خروج طرح لایه باز و همچنین ارسال فایل با کیفیت از مجموعه مستلزم پرداخت کلیه هزینه متقبل شده شرکت و به صورت توافقی برای فرد متقاضی می باشد.)
 • انجام طراحی یک پروسه زمان گیر است و ممکن است تا چند روز به طول بیانجامد و طبیعتا تا زمانی که طراحی نهایی و فایل قابل چاپ در اختیار شرکت نباشد امکان شروع چاپ وجود ندارد. طبیعی است در طول پروسه طراحی در صورتی که هزینه های چاپ تغییراتی داشته باشد مشتری موظف است هزینه روز محصول را پرداخت نماید و در صورت پرداخت هزینه ابتدایی چاپ موظف به پرداخت مابالتفاوت هزینه می باشند و در صورت امتناع از پرداخت هزینه ، سفارش کنسل و هزینه پرداختی چاپ عودت داده خواهد شد. ( در صورتی که در این مدت طراحی نهایی شده باشد هزینه طراحی به عنوان حق الزحمه در اختیار شرکت می ماند.)

قوانین طراحی سایت 

طراحی سایت در مجموعه گرافیکو تماما بر مبنای CMS ورد پرس انجام می شود. پس از بیان انتظارات کارفرما و انجام مذاکرات روی چگونگی انجام کار توافق صورت گرفته به صورت مکتوب نوشته شده و قرار داد به امضا طرفین قرارداد می رسد و پس از پرداخت بیعانه،فرآیند طراحی سایت آغاز می شود.
اگر کارفرما در حین سفارش، مواردی را به پروژه اضافه کرد می بایست مجددا به قرار داد ضمیمه شده و هزینه آن محاسبه و مسترد گردد.
درخواست عکسبرداری،تولید محتوای رسانه ای یا تولید محتوای متنی اضافه بر قرارداد نیز به همین صورت پذیرفته خواهد شد و پس از محاسبه هزینه و ضمیمه به قرارداد اصلی مطابق با قوانین تولید محتوا انجام می پذیرد.

قوانین تولید محتوا

تولید محتوای گرافیکو

قوانین سفارش و خرید آنلاین محصولات هنری

قوانین ارسال و تحویل کالا

 • با توجه به بسته بندی ایمن و استاندارد همه محصولات، تحویل به هر یک از شرکت‌‏های حمل و نقل معتبر با انتخاب مشتری امکان پذیر و قابل ارسال می باشد. این بدان معنی می باشد که هرگونه خسارت وارده به محصول از سمت باربری مربوطه می باشد و مجموعه چاپ متین هیچ مسئولیتی در قبال محصول شما نخواهد داشت.
 • در موارد استثنا اگر به اشتباه کارکنان گرافیکو محصول شما به مکان دیگری ارسال شود گرافیکو متعهد جبران خسارت خواهد بود.
 • درصورتی که سفارش شما ارسال و هیچ کس حضور نداشته باشد و یا از دریافت سفارش امتنا کند هزینه رفت و برگشت و ارسال مجدد بر عهده مشتری می باشد.
 • در شرایطی که آدرس محل ارسال محصول اشتباه باشد گرافیکو هیچ مسئولیتی در خصوص این مورد نخواهد داشت.
 • گرافیکو این تعهد را دارد که سفارش مشتریان گرامی شهرستانی خود را در موعد مقرر تحویل شرکت ارسالی انتخابی شما نماید. و شماره بارنامه برای شما پیامک خواهد شد. در صورت تاخیر در تحویل سفارش از سمت شرکت مربوطه مجموعه هیچ گونه مسئولیتی در زمینه تاخیر تحویل سفارش نخواهد داشت.
 • در خصوص انتخاب شرکت ارسال کننده سفارش خود نهایت دقت را داشته باشید که آیا آن شرکت در محدوده زندگی شما سرویس دهی دارد یا خیر. در غیر اینصورت هزینه رفت و برگشت کالا بر عهده شما می باشد.
 • هزینه حمل و نقل کالای مرجوعی برعهده شما می باشد زیرا گرافیکو تا قبل از اینکه محصول از شرکت خارج شود هر ایرادی داشته باشد رفع و رجوع میکند. توصیه ما به شما این است برای تحویل کالا حتما خودتان حضور داشته باشید.

قوانین نماد اعتماد الکترونیک

الف) در مورد کالاهای ساخته شده با مشخصات فردی مصرف کننده که به طور واضح جنبه شخصی دارند به علت شرایط خاص کالا و خدمات، حق انصراف ۷ روزه غیر قابل اعمال بوده و ادعای بازگشت هزینه به استناد حق انصراف از سوی مصرف کننده مسموع نخواهد بود.

ب) به منظور جلوگیری از بروز مشکل در اجرای مواد ۳۷ و ۳۸ قانون تجارت الکترونیکی ضروری است، مصرف کننده انصراف خود از انعقاد یا ادامه قرارداد را از طریق نامه، فکس یا ایمیل به اطلاع فروشنده رسانده و تائیدیه اطلاع مخاطب از قصد خود را نیز دریافت نماید.